Skip links

Sizin Tıbbi Çayınız Hangisi?

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından yürütülen “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi” kapsamında Sincan Polatlar Köyü’nde bulunan Üniversitemize ait tarım arazisinde yetiştirilen Tıbbi Adaçayı (Salvia officinalis), Oğul Otu (Melissa officinalis) ve İstanbul Kekiği (Origanum vulgare subsp. hirtum) kullanılarak hazırlanan farklı tıbbi çay karışımlarını tadarken bolca keyif alınan ‘’Sizin Tıbbi Çayınız Hangisi?’’ etkinliğinde 09 Mart 2022 Çarşamba günü Saat 16.00’da üniversitemiz A Blok fuaye alanında hocalarımız ve öğrencilerimizle buluştuk.

Lokman Hekim Üniversitesi Müzik Topluluğu’nun müzik dinletisi eşliğinde başlayan etkinlikte Eczacılık Fakültesi öğrencileri Barış Çayı, Kış Büyüsü, Kırmızı Şifa ve Direnç Çayı olarak isimlendirdikleri dört çeşit bitki çayı demlediler ve etkinlik katılımcılarına tattırdılar. Bitki çaylarını tadan katılımcılar tattıkları dört farklı çayın tadını değerlendirip en beğendikleri bitki çayı için oylarını isimleri yazılı olan kavanoza bıraktılar.

Keyifli anların yaşandığı etkinlikte “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi” nin hayata geçirilmesinde emeği olan başta Prof. Dr. Belma GÜMÜŞEL olmak üzere Eczacılık Fakültesi öğrencilerimize teşekkür ederiz.